اتحادیه اروپا ضرب الاجل 60 روزه ایران را رد کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از دویچه وله، اتحادیه اروپا خاطرنشان کرد که ضرب الاجل 60 روزه ایران در مورد تعلیق بعضی از فعالیت های هسته ای خود را نمی پذیرد.

اتحادیه اروپا ضرب الاجل 60 روزه ایران را رد کرد

در بیانیه مشترکی که امروز پنجشنبه از سوی اتحادیه اروپا و وزرای خارجه 3 کشور فرانسه، آلمان و انگلیس صادر شد در این خصوص آمده است: ما با نگرانی شدید، بیانیه ایران درباره تعهداتش ذیل برجام را تحت نظر داریم.

بیانیه مذکور در ادامه بدون اشاره به ادامه اقدامات خصمانه واشنگتن علیه تهران می افزاید: ما به حفظ و اجرای کامل برجام پایبند هستیم، (توافقی) که دستاوردی مهم در ساختار عدم اشاعه هسته ای جهانی و به نفع امنیت همه ما است.

کشورهای اروپایی پیرامون تصمیم دیروز ایران ابراز تأسف نموده و از تهران خواستند تا به اجرای کامل تعهداتش ذیل برجام پایبند بماند.

در این بیانیه آمده است: ما هرگونه ضرب الاجل را رد می کنیم و پایبندی ایران به تعهداتش ذیل برجام را بر اساس عملکرد آن و معاهده منع گسترش تسلیحات هسته ای ارزیابی می کنیم. ما نقش مهم آژانس بین المللی انرژی اتمی در نظارت و راستی آزمایی از اجرای تعهدات هسته ای ایران را یادآور می شویم. همچنین امیدواریم که ایران به پایبندی به چارچوب مستقر در برجام شامل کمیسیون مشترک برجام ادامه دهد.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: ما از بازگشت تحریم های ایالات متحده به دنبال خروج این کشور از برجام، متأسفیم. مصمم هستیم تا اقدامات برای تداوم تجارت قانونی با ایران شامل عملیاتی کردن ساز و کار ویژه اقتصادی اینستکس را ادامه دهیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اتحادیه اروپا ضرب الاجل 60 روزه ایران را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه اروپا ضرب الاجل 60 روزه ایران را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید