مقالات گردشگری

نمایش مجازی پارچه های آل بویه و صفویه در موزه رضا عباسی

صدیقه قدرت آبادی مدیر موزه رضاعباسی گفت: رونمایی 6 قطعه پارچه متعلق به قرون اولیه اسلامی و عصر صفوی در تالار اسلامی 2 موزه رضاعباسی آثار شامل قطعاتی از تافته های ابریشمی با نقش عقاب و زربفت های نفیس است که برای نخستین بار به نمایش دائم گذاشته می گردد.

22 تیر 1399

راهنمای سفر به جزایر باهاما - آمریکا

راهنمای سفر به جزایر باهامادر این مقاله از وب سایت مجله گردشگری خبرنگاران شما را با راهنمای سفر به جزایر باهاما کشور آمریکا آشنا خواهیم کرد . پس اگر قصد سفر به باهاما را دارید پیشنهاد میکنیم تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

7 تیر 1399

گفتگوی تلفنی دبیرکل سیاسی وزارت خارجه نروژ با عراقچی

دبیرکل سیاسی وزارت امور خارجه نروژ به صورت تلفنی با معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان درباره روابط دوجانبه، شیوع جهانی ویروس کرونا و تحولات منطقه ای و بین المللی مصاحبه کرد.

1 تیر 1399

نشنال اینترست: کرونا شاید میخی بر تابوت غرب و نظم لیبرال باشد

نشنال اینترست با تاکید بر اینکه کرونا نظم لیبرال دنیا را تغییر می دهد، نوشت که این ویروس شاید میخی بر تابوت غرب باشد.

26 خرداد 1399

بازار عظیم چینی ها در خیابان پتالینگ کوالالامپور

خیابان پتالینگ در کوالالامپور | Petaling Street in Kuala Lumpurیکی از شاخصه ها و جاذبه های معروف کشورهای آسیای شرقی، بازارها و مراکز خریدی هستند که یا بر روی دریاچه ها و به صورت شناور شکل گرفته اند و یا بازارهای زمینی هستند که در کوچه ها و یا حتی در کل یک خیابان به وجود...

24 خرداد 1399

خطر ابتلای فراوری به بیکاری کرونایی

علاوه بر 3.3 میلیون نفر بیکار شده در بازار مشاغل رسمی، عمده شاغلان در مشاغل غیررسمی و فصلی در شروع بهار سال جاری از فعالیت بازمانده و بیکار شده اند.

15 خرداد 1399

مربیان سپاهان در پرتغال قرنطینه شدند

آنها مجبور شدند از تهران به قطر و سپس از قطر به لندن بروند و از آنجا به لیسبون پرواز کنند، حالا باید 14 روز را در قرنطینه سپری کنند تا احتمال ابتلای آنها به این ویروس در ایران از بین برود.

6 خرداد 1399

آشنایی با کشور اسپانیا و مناطق بسیار دیدنی آن

کشور اسپانیا یکی از کشورهای با تمدن قدیمی در جنوب غربی اروپا واقع شده است. در این گزارش شما را با تاریخچه و مکان های گردشگری و جاذبه های دیدنی کشور اسپانیا آشنا خواهیم کرد.

5 خرداد 1399

اجرای 950 بازدید نظارتی از تأسیسات گردشگری سمنان در نوروز 99

سرپرست معاونت گردشگری، سرمایه گذاری و تأمین منابع سمنان گفت: 950 بازدید نظارتی از تأسیسات گردشگری در استان اجرا شده است.

4 خرداد 1399

سندی که نشریه انگلیسی درباره کشور آلوده کننده دنیا به ویروس کرونا رو کرد ، ایران چقدر نقش داشته است؟

بر اساس آنالیز نشریه اکونومیست بر مبنای لوکیشن کاربران اینستاگرام معین می گردد ایرانی ها جزو کسانی هستند که کمترین مسافرت را در این مدت داشته اند و در آلوده کردن دیگر نقاط دنیا کمترین اثر را داشته اند.

2 خرداد 1399

بلگراد با پرچم سه رنگ ایران نورپردازی شد

ایرنا نوشت: نمادهای شهر بلگراد پایتخت صربستان از جمله مجلس نمایندگان، پل ها و ساختمان های بزرگ این شهر به منظور اعلام همبستگی با ملت ایران در مبارزه با ویروس کرونا با پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی ایران نورپردازی شد.

25 اردیبهشت 1399

عینک هوشمند یک فناوری برای زندگی راحت تر

در سالی که گذشت، شاهد فراوری عینک های هوشمند زیادی بودیم که هر کدام کاربردهای منحصر به فرد خود را دارند.

23 اردیبهشت 1399

خبرنگاران سلامت و امنیت انسان ها بر هر چیزی مقدم است؛ سناریوی تعویق روی میز

تهران- خبرنگاران- صفحه رسمی اینستاگرام بازی های المپیک با انتشار پستی نوشت: سلامت و امنیت بر همه چیز ارجحیت دارد و از این رو هیات اجرایی این کمیته با برداشتن گام بعدی در فرآیند برنامه ریزی سناریو برای المپیک توکیو موافقت کرد.

22 اردیبهشت 1399

تعطیلی موزه های بریتانیا به خاطر کرونا

موزه بریتانیا، موزه تاریخ طبیعت و گالری های تیت بریتانیا در پی شیوع ویروس کرونا تعطیل شدند.

17 اردیبهشت 1399

اقتصاد دنیا در شوک کرونا، نگاهی آماری به خسارتهای کرونا به اقتصاد دنیای

دو ماه بعد از شیوع ویروس کرونا بیش از 60 کشور درگیر بیماری جدید شده اند. در این بین اقتصاد جهانی نیز متحمل خسارتهای سنگینی شده است.

31 فروردین 1399

خبرنگاران رستوران مرگ، شام آخر آبی ها را سرو نکرد

تهران- خبرنگاران- استفاده از هواپیمای BAe 146 توسط تیم فوتبال استقلال تهران برای سفر به سیرجان در حالی است که طرح تبدیل یک نمونه از آن به رستوران در شهداد استان کرمان مدت هاست در دستور کار قرار گرفته است.

29 فروردین 1399

شناسایی بنایی از دوره ساسانی در ایلام

کاوش های نجات بخشی در تنگ کافری استان ایلام به شناسایی یک بنای فاخر دوران ساسانی با طاق های قوسی شکل، طاقچه ها، پایه ستون های برجای مانده با تزئینات گچ بری، آجرهای تزیینی، سفال ها و قطعات شیشه های رنگین منجر شد.

29 فروردین 1399

موزه های مشارکتی و خصوصی در خراسان شمالی ایجاد می گردد

خبرنگاران/خراسان شمالی معاون میراث فرهنگی اداره کل اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی از برنامه ریزی برای ایجاد و راه اندازی موزه های مشارکتی و خصوصی در استان اطلاع داد.

26 فروردین 1399

آغاز طرح احداث شبکه های فرعی آبیاری سامانه گرمسیری ایلام با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی

خبرنگاران/ایلام معاون آب وخاک وزیر جهاد کشاورزی گفت:حدود1 میلیون و 250 هزار هکتار از اراضی کشور از محل منابع آب سطحی و زیرزمینی با اجرای پروژه های آبیاری و زهکشی و سامانه های نوین آبیاری در دولت تدبیر و وامید به آبی تبدیل می شوند.

25 فروردین 1399

استاندار خاطرنشان کرد:فرصت اداره مالیاتی قزوین به واحدهای تولیدی برای حیاتی دوباره

خبرنگاران/قزوین استاندار قزوین تأکید کرد: اداره مالیاتی استان با فرصت دادن به واحدهای تولیدی و بخشیدن جریمه ها، حیاتی دوباره به آنها بخشیده و از لطمه به اقتصاد کشور و اشتغال جوانان جلوگیری نموده است.

16 فروردین 1399
تعداد: (113)