اخبار اقتصادی

شکایت سازمان فضایی ایران به دیوان لاهه، رایزنی با وزارت خارجه

به گزارش خبرنگاران، به تازگی وزارت خزانه داری آمریکا نام سازمان فضایی ایران، پژوهشگاه هوافضا و پژوهشگاه فضایی ایران را نیز به فهرست تحریم های یکجانبه خود علیه ایران افزود.

18 مهر 1398

7 خودروی محبوب ایرانی ها با شهرت منفی

ایرادهای فنی، ظاهری یا مهندسی بخش مهمی از تاریخ صنعت خودرو را به خود اختصاص داده است. ایرادهایی که به عمد یا سهو از زیر نگاه نافذ مدیران شرکت های خودروسازی و مهندسان و طراحان مدل ها دور مانده و به خط فراوری و سپس جاده منتقل می گردد. در 100 سالی که از ورود...

16 مهر 1398

دیپلمات ارشد روس: آمریکا در قضیه برجام منزوی شده است

نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین با اشاره به نگرانی اغلب اعضای شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی از اقدامات آمریکا علیه ایران تأکید کرد خروج از برجام به انزوای آمریکا منجر شده است.

15 مهر 1398

ایران ارزان ترین کشور دنیا برای سفرهای طولانی است

خبرنگاران :روزنامه دیلی تلگراف درحالی ارزان ترین مقاصد را برای سفرهای طولانی مدت پیشنهاد نموده که در بین آن ها ایران به عنوان انتخاب نخست پیشنهادی به گردشگران مقتصد معرفی شده است.

10 مهر 1398

جزئیات نامه ظریف به موگرینی درباره گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان جزئیات نامه وزیر امور خارجه به مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مورد گام سوم کاهش تعهدات هسته ای ایران ذیل برجام را گفت.

10 مهر 1398

مخالفت جانسون با تصمیم مکرون

انگلیس نیز همچون آلمان از تصمیم رئیس جمهور فرانسه برای جلوگیری کردن از یک تواق تجاری میان اتحادیه اروپا و بلوک تجاری مرکوسور در آمریکای لاتین به هدف تحت فشار قرار دادن برزیل برای تغییر موضع نسبت به آتش سوزی اخیر جنگل های آمازون انتقاد کرد.

8 مهر 1398

فیلم ، آتش سوزی گسترده در میدان تاریخی حسن آباد تهران ، حریق به بافت تاریخی رسید

آتش سوزی گشترده در میدان حسن آباد تهران گزارش شده است که ویدئویی از آن را می توانید در زیر ببینید.

4 مهر 1398

نشست سال جاری گروه 7 بیانیه پایانی ندارد

کاخ الیزه بیان کرد که اجلاس سال جاری سران هفت کشور صنعتی دنیا موسوم به گروه 7 بیانیه پایانی نخواهد داشت و تمرکز سال جاری بر ایجاد ائتلاف های عملی معین بین دولت هاست.

3 مهر 1398

شروع به کار کمیته های ویژه ستاد خدمات سفر در اردبیل

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: ضروری است رسانه ها حساسیت ویژه ای به معرفی هرچه بهتر جاذبه های گردشگری استان اردبیل داشته باشند.

2 مهر 1398

نشست مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان غربی با نماینده چالداران و ماکو

نماینده مردم شوط، چالدران، ماکو و پلدشت در مجلس شورای اسلامی با مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی دیدار و گفت و گو کرد.

30 شهریور 1398

احیاء بناهای تاریخی اولویت حفظ هویت شهری است

مدیرعامل صندوق احیاء و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی گفت: امروز احیاء بناهای تاریخی یکی از اولویت­ های مهم برای حفظ هویت شهری و حافظه دیرینه برجای مانده در این مراکز انسانی، است.

26 شهریور 1398

سومین کنفرانس بین المللی باستان شناسی و حفاظت در امتداد جاده ابریشم در تبریز افتتاح شد

استاندار آذربایجان شرقی گفت: کنفرانس بین المللی باستان شناسی و حفاظت در امتداد جاده ابریشمزمینه ای را برای مرور ظرفیت های فرهنگی، علمی و تاریخی تبریز فراهم آورده است.

24 شهریور 1398

وجود صنایع مادر در خوزستان عامل رونق فراوری و اشتغال جوانان مستعد است

معاون پارلمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: نمایشگاه بومی سازی صندلی شناخت و بروز توانمندی های خوزستان است.

21 شهریور 1398

بیمه ها موظف به خرید راهبردی خدمات سلامت هستند

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: در قانون برنامه ششم توسعه به بیمه های درمانی دو تاکید مهم شده است؛ اول این که بیمه های درمانی موظف به انجام خرید راهبردی خدمات سلامت هستند و دوم این که بر مبنای پرونده الکترونیک سلامت، خرید خدمت انجام دهند.

18 شهریور 1398

ظریف: آمریکا نگران شکستش در صحنه دیپلماسی است

وزیر امور خارجه تاکید نمود: آمریکا نگران شکست خود در صحنه دیپلماسی است.

16 شهریور 1398

توزیع و تحویل روزانه 40 هزار کارت سوخت توسط پست

مدیرعامل شرکت ملی پست ایران از توزیع و تحویل روزانه 40 هزار کارت سوخت اطلاع داد و گفت: نقص نشانی و همراه نداشتن مدارک هویتی مالک و کارت خودرو، توزیع کارت سوخت را مشکل نموده است.

15 شهریور 1398

تجلیل از سه سینماگر در جشنواره فیلم کودک

سه هنرمند و مدیر قدیمی فعال سینمای کودک در جشنواره فیلم کودک و نوجوان اصفهان تقدیر می شوند.

13 شهریور 1398

نگاهداری: صندوق توسعه علمی در دانشگاه آزاد تاسیس می گردد

رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد گفت: سال جاری صندوق توسعه علمی دانشگاه آزاد را برای حمایت از طرح های پژوهشی راه اندازی می گردد و 5 تا 10 درصد بودجه پژوهشی واحدهای دانشگاهی را به خود اختصاص می دهد.

10 شهریور 1398

زمان بندی حمایت از طرح های فناورانه

صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران فراخوان حمایت از طرح های پژوهشی محققان کشور برای طرح های علمی دکتری و رساله دکتری را منتشر کرد.

5 شهریور 1398

آیا فهرست آثار ملی ثبت شده در یونسکو را می شناسید؟

ایران سرزمینی ست با تمدنی کهن که جهانگردان زیادی آرزوی سفر به آن را در سر می پرورانند. چهار فصلش جذاب و دیدنی است. شهر به شهرش زیباست. تاریخش قدیمی و آثار تاریخی اش در جهان بی نظیر است. اگرچه آثار تاریخی ثبت شده در میراث فرهنگی ایران بی شمار است اما تنها...

4 شهریور 1398
تعداد: (82)