سلامتی و پزشکی

ثبت نام پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت پزشکی دانشگاه آزاد از امروز 14 مهرماه آغاز شد

ثبت نام پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت رشته های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی از امروز، 14 مهر آغاز شده است و تا فردا 15 مهرماه ادامه دارد.

22 آبان 1398

کدام کشورها قد کوتاه ترین افراد را دارند؟

در این مقاله با کشورهایی آشنا خواهیم شد که علاوه بر عوامل وراثت و ژنتیکی، سوء تغذیه موجب کوتاه قد شدن مردم آن شده است. در ادامه با خبرنگاران همراه باشید.

21 آبان 1398

کرزی: انتخابات روند صلح را تهدید می نماید، در جنگ اهداف و منافع خارجی ها قرار داریم

رئیس جمهور سابق افغانستان گفت که این کشور در بحران تحمیلی از سوی خارجی ها و جنگ اهداف و منافع آن ها قرار گرفته است و در چنین شرایطی برگزاری انتخابات امکانپذیر نیست.

8 آبان 1398

رویش جوانه های دانایی در هیاهوی مهر ماه، برچیده شدن مدارس کانکسی در کانون های زلزله آبان 96

آغاز سال نو تحصیلی بهانه ای شد تا بار دیگر دفتر هزار برگ پاییز را ورق بزنیم و فصل جدیدی از علم و دانش را در آن بنویسیم.

6 آبان 1398

برای تهیه و توزیع غذاهای نذری در ایام محرم به چه نکاتی باید توجه کرد؟

در ایام محرم به دلیل برگزاری مراسمات متعدد، تعداد بالای افراد در آشپزخاانه ها، کمبود وقت و... ممکن است نکات بهداشتی در تهیه و توزیع غذاها آنطور که باید و شاید رعایت نشود و به طبع آن، احتمال ایجاد بیماری های مرتبط با آب و غذا افزایش یابد. درحالیکه با دانستن...

13 مهر 1398

بیمه ها موظف به خرید راهبردی خدمات سلامت هستند

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: در قانون برنامه ششم توسعه به بیمه های درمانی دو تاکید مهم شده است؛ اول این که بیمه های درمانی موظف به انجام خرید راهبردی خدمات سلامت هستند و دوم این که بر مبنای پرونده الکترونیک سلامت، خرید خدمت انجام دهند.

18 شهریور 1398

بهترین راه حل را برای پرداخت مطالبات مراکز درمانی اتخاذ می کنیم

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: درحال مذاکره برای اتخاذ بهترین راهکار برای پرداخت مطالبات مراکز درمانی طرف قرارداد هستیم تا ارائه دهندگان خدمات درمانی به جامعه تحت پوشش تأمین اجتماعی نسبت به دریافت هزینه خدمات اطمینان حاصل کنند.

14 شهریور 1398

الهی نسب: تیم فوتبال هفت نفره با دست خالی پنجم دنیا شد

رییس انجمن فوتبال هفت نفره گفت: در شرایطی در جام دنیای اسپانیا شرکت کردیم که با دست خالی و بدون داشتن پزشک و فیزیوتراپ به مصاف تیم های برتر دنیا رفتیم و پنجم دنیا شدیم.

11 شهریور 1398

سالم ترین و ناسالم ترین سس ها و چاشنی های جهان

معمولا وقتی به چاشنی غذا فکر می کنیم یاد سس قرمز و سس سفید می افتیم؛ چاشنی های کلاسیک برای ساندویچ و خیلی غذاهای دیگر. اما چاشنی های امروزی متنوع تر شدند و شما گزینه های زیادی از سس های مایونز طعم دار تا سس باربیکیو و انواع سس تند در اختیار دارید. علاوه...

10 شهریور 1398

زمان بندی حمایت از طرح های فناورانه

صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران فراخوان حمایت از طرح های پژوهشی محققان کشور برای طرح های علمی دکتری و رساله دکتری را منتشر کرد.

5 شهریور 1398

تخریب کنندگان محیط زیست فعال محیط زیستی دشتستان را زخمی کردند

رئیس هیات مدیره انجمن دوست داران طبیعت بخش سعدآباد دشتستان هنگام جلوگیری از آتش زدن درختان جنگلی با حمله تخریب کنندگان محیط زیست رو به رو و بر اثر ضربه چاقو زخمی شد.

30 مرداد 1398

انبوه مینی بوس های فرسوده در مازندران

اشکان دنیا آرای - ساری-خبرنگار: پنجشنبه و آدینه گذشته 3 حادثه واژگونی مینی بوس در گیلان و مازندران رخ داد که ده ها مصدوم برجا گذاشت.

28 مرداد 1398

سحر قریشی: شاید از بازیگری خداحافظی کنم

یک دهه از حضور سحر قریشی در سینمای ایران گذشت. بازیگری که در سال های اخیر نامش با حواشی بسیاری گره خورده، اما طی یکی، دو سال گذشته، کمتر در این کانون پربحث قرار گرفته است.

28 مرداد 1398

فرق ژلیش با کاشت ناخن

اگر به زیبایی ناخن های خود اهمیت می دهید بهتر است فرق ژلیش با کاشت ناخن را بدانید. این دو روش برای زیبایی ناخن استفاده شده ولی دارای تفاوت های اساسی هستند.

26 مرداد 1398

سفر هوایی و افزایش امنیت مسافران در سفر با هواپیما

در کلیه سفرهای هوایی تمهیداتی وجود دارند که ایرلاین ها و کادر پرواز برای امنیت و راحتی هرچه بیشتر مسافران در سفر با هواپیما انجام می دهند.

25 مرداد 1398

آسیبی که سیگار به چشم ها می زند

دود سیگار حاوی مواد مضر و آسیب رسانی مانند قطران، مونوکسیدکربن است که علاوه بر عوارضی چون سرطان ریه، سرطان دهان، سرطان چشم و پروستات سلامت چشم را نیز تهدید می نماید.

24 مرداد 1398

تنش آبی در روستاهای استان یزد

مدیر عامل شرکت آبفار یزد گفت: با توجه به بارندگی های اخیر هنوز در بعضی از روستاهای تفت و مهریز تنش آبی وجود دارد.

23 مرداد 1398

بزرگترین آزمایشگاه پزشکی قانونی انگلیس به هکرها باج داد

بزرگترین آزمایشگاه پزشکی قانونی انگلیس موسوم به یوروفینز که تحقیقات فراوانی را در حوزه های جنایی و جرم شناسی برای پلیس این کشور انجام می دهد، ماه گذشته مجبور به پرداخت باج به هکرها شد.

22 مرداد 1398

تشخیص زودهنگام پارکینسون پیش از بروز علائم

محققان به تازگی پیروز شدند بیماری پارکینسون را پیش از بروز علائم تشخیص دهند.

17 مرداد 1398

اندورفین چیست و چگونه حالتان را خوب می نماید؟

خبرنگاران: یکی از فواید ورزش این است که حال تان را خوب می نماید، نه در طولانی مدت بلکه بعد از انجام فقط یک تمرین! تجربه اش نموده اید؟ وقتی آغاز می کنید به حرکت دادن بدن تان و خون به سمت مغزتان و سایر اندام ها پمپاژ می گردد، احساس انرژی می کنید. پژوهش ها نشان...

13 مرداد 1398
تعداد: (55)