اخبار صنعت

کلنگ زنی یک طرح تولیدی در قزوین

کلنگ طرح توسعه بزرگترین پروژه تولید ورق های فولاد چند لایه خاورمیانه به زمین زده شد.

4 تیر 1399

اخلاق سودمحور اخلاق سعادت محور

چرا در این شرایط کرونایی، شرایط در ایرانِ تحتِ تحریمِ (لااقل تا امروز) خیلی بهتر از کشورهای ثروتمند و پرادعایی مثل آمریکا، ایتالیا، فرانسه و... است.

23 خرداد 1399

سازمان غذا و دارو: مصرف رانیتیدین را متوقف کنید

سازمان غذا و دارو در اطلاعیه ای دستور جمع آوری و حذف تمامی فراورده های رانیتیدین بازار دارویی کشور را از تاریخ 24 فروردین صادر کرد.

17 خرداد 1399

خطر ابتلای فراوری به بیکاری کرونایی

علاوه بر 3.3 میلیون نفر بیکار شده در بازار مشاغل رسمی، عمده شاغلان در مشاغل غیررسمی و فصلی در شروع بهار سال جاری از فعالیت بازمانده و بیکار شده اند.

15 خرداد 1399

خبرنگاران کمبود گوشت مرغ در خراسان جنوبی وجود ندارد

بیرجند - خبرنگاران - معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: با توجه به خبرساز شدن کمبود گوشت مرغ در بعضی استان های کشور هیچگونه مسئله ای در تهیه و توزیع گوشت مرغ در استان وجود ندارد.

10 خرداد 1399

آخرین آمار فراوری و واردات ملزومات مقابله با کرونا

در تازه ترین اطلاعاتی که از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در اختیار رسانه ها قرار گرفته، از 13 اسفند سال گذشته تا 8 فروردین سال جاری یک میلیون و 900 هزار ماسک N95، تعداد 14 میلیون و 250 هزار ماسک سه لایه و 540 هزار لباس یکسره (گان) به کشور وارد شده است.

2 خرداد 1399

قانون های طلایی تغذیه

تا به امروز چندین رژیم های غذایی پیشنهاد شده که پیروزیت و عدم پیروزیت آن ها در گذر زمان معین شده است. سوال اینجا است که وجه اشتراک رژیم های غذایی پیروز چیست؟

24 اردیبهشت 1399

سقوط 21 درصدی سود آرامکو با قیمت پایین نفت

غول نفتی عربستان سعودی، آرامکو، روز یکشنبه 25 اسفندماه اظهار داشت که با کاهش قیمت نفت و کاهش حجم فراوری، سود این شرکت در سال 2019 با 21 درصد افت روبرو شده است.

14 اردیبهشت 1399

پیش بینی بلومبرگ از ضربه عمیق کرونا به اقتصاد آمریکا

در حال حاضر شاهد سقوط شدید ارزش سهام در آمریکا هستیم و ممکن است این کشور به زودی دچار رکود مالی گردد.

12 اردیبهشت 1399

ماسک و الکل، جزء کالا های اساسی شدند

یک مقام مسئول در وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: بر اساس مصوبه این وزارتخانه، الکل و ماسک جزو کالا های اساسی مردم محسوب شده اند.

4 اردیبهشت 1399

اقتصاد دنیا در شوک کرونا، نگاهی آماری به خسارتهای کرونا به اقتصاد دنیای

دو ماه بعد از شیوع ویروس کرونا بیش از 60 کشور درگیر بیماری جدید شده اند. در این بین اقتصاد جهانی نیز متحمل خسارتهای سنگینی شده است.

31 فروردین 1399

آغاز طرح احداث شبکه های فرعی آبیاری سامانه گرمسیری ایلام با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی

خبرنگاران/ایلام معاون آب وخاک وزیر جهاد کشاورزی گفت:حدود1 میلیون و 250 هزار هکتار از اراضی کشور از محل منابع آب سطحی و زیرزمینی با اجرای پروژه های آبیاری و زهکشی و سامانه های نوین آبیاری در دولت تدبیر و وامید به آبی تبدیل می شوند.

25 فروردین 1399

خبرنگاران آزمایشگاه مشتقات نفتی در نزدیکی گمرک قزوین راه اندازی می گردد

قزوین - خبرنگاران - معاون هماهنگی امور مالی استاندار قزوین گفت: یک واحد آزمایشگاه ویژه و تخصصی برای تسریع صدور مجوزها در نزدیکی گمرک استان قزوین احداث و راه اندازی می گردد.

23 فروردین 1399

هجوم ملخ ها به زمین های کشاورزی شهرستان پارسیان

معاون تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی هرمزگان گفت:ملخ ها به زمین های کشاورزی پارسیان حمل کرده اند و از 2 اسفند 20 هکتار زمین کشاورزی در شهرستان پارسیان برای مقابله با ملخ ها سم پاشی شده است.

23 فروردین 1399

تاکید وزیر بهداشت برای ورود پزشکان به موضوعات اجتماعی

وزیر بهداشت با تاکید بر لزوم ورود پزشکان و متخصصان به موضوعات اجتماعی روز گفت: تنها نباید به فکرحوزه سلامت باشیم. البته که مردم در صورتی که سلامت شان به خطر بیفتد ما را نمی بخشند.

16 فروردین 1399

استاندار خاطرنشان کرد:فرصت اداره مالیاتی قزوین به واحدهای تولیدی برای حیاتی دوباره

خبرنگاران/قزوین استاندار قزوین تأکید کرد: اداره مالیاتی استان با فرصت دادن به واحدهای تولیدی و بخشیدن جریمه ها، حیاتی دوباره به آنها بخشیده و از لطمه به اقتصاد کشور و اشتغال جوانان جلوگیری نموده است.

16 فروردین 1399

تحریم سلاح دشمنان علیه ملت ها شده است ، می توانیم 97 درصد دارو ها را در کشور تولید کنیم

رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به موفقیت کشورمان در زمینه تولید 97 درصد داروها، گفت: دشمنان با تحریم دارو و غذا از آن به عنوان سلاحی علیه ملت ها استفاده می کنند.

14 فروردین 1399

توجه به تولید محصولات دانش بنیان در قالب تعارف است تا عمل

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، گفت: بازاریابی برای شرکت های دانش بنیان کار سهل و آسانی نیست و در حال حاضر توجه به تولید این محصولات بیشتر در قالب تعارف است تا عمل.

12 فروردین 1399

اسکلت بتنی و ویژگی های آن

اسکلت بتنی همان سازه بتنی است که در ساخت بسیاری از ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از اسکلت بتنی در پروژه های ساختمانی مدررن نیز صورت می گیرد. عموما برای ساخت اسکلت بتنی از بتن آرمه استفاده می گردد. در ادامه این مطلب از ما به بیان جزئیات بیش...

6 فروردین 1399

بهره برداری از 4 واحد دامپروری و بسته بندی محصولات کشاورزی در شهرستان ملایر

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان ملایر از بهره برداری از 4 طرح کشاورزی این شهرستان در دهه فجر اطلاع داد.

4 فروردین 1399
تعداد: (101)