گذراندن طرح، شرط ورود 99 درصد فارغ التحصیلان پزشکی به دوره دستیاری

مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه گذراندن طرح، شرط لازم 99 درصد فارغ التحصیلان پزشکی برای ورود به دوره دستیاری است، گفت: تنها یک درصد فارغ التحصیلان که استعداد درخشان هستند از گذراندن این طرح مستثنی هستند.

گذراندن طرح، شرط ورود 99 درصد فارغ التحصیلان پزشکی به دوره دستیاری

دکتر حمید اکبری در گفت و گو با خبرنگاران ضمن بیان این مطلب در مورد طرح ممنوعیت پزشکان عمومی برای شرکت در آزمون دوره دستیاری و تخصصی بدون گذراندن دوره طرح، گفت: بر اساس قوانین موجود در وزارت بهداشت که توسط مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است، دانشجویانی که در گروه های مختلف پزشکی تحصیل می نمایند موظف هستند بعد از اتمام تحصیل، طرح نیروی انسانی را بگذرانند.

مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت خاطر نشان کرد: درصد بسیار کمی از فارغ التحصیلان که آمار آن کمتر از یک درصد است، در صورتی که نخبه یا استعداد درخشان باشند، اجازه ورود مستقیم به دوره های تحصیلی را دارند در غیر این صورت سایر افراد مجاز به پذیرش در دوره های بالاتر بدون گذراندن طرح نیروی انسانی نیستند.

دکتر اکبری با بیان اینکه در حال حاضر 99 درصد فارغ التحصیلان علوم پزشکی بعد از گذراندن دوره طرح در آزمون دستیاری شرکت می نمایند، خاطر نشان کرد: بحث اخیراً در مورد ممنوعیت ادامه تحصیل فارغ التحصیلان پزشک عمومی این بود که گذراندن دوره طرح سه ساله بعد از فارغ التحصیلی شامل تمامی افراد شوند و حتی استعدادهای درخشان نیز از این قانون مستثنی نگردد و هیچ استثنایی برای ورود مستقیم به دوره دستیاری وجود نداشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: موضوع فوق در کمسیون آموزش و تحقیقات مجلس مورد بحث و آنالیز نهاده شد و نمایندگان معتقد بودند به منظور کسب تجربه، مهارت و تأمین نیروی انسانی افراد تصمیماتی گرفته گردد که افراد مستقیماً وارد دوره دستیاری نشوند که البته این موضوع در وزارت بهداشت باید آنالیز گردد و هنوز تغییر خاصی صورت نگرفته است چرا که ما معتقد به فوریت این موضوع نیستیم.

دکتر اکبری در خاتمه تاکید نمود: مدت زمان گذراندن دوره طرح نیروی انسانی برای فارغ التحصیلان دوره های مختلف پزشکی حدود دو سال است البته این مدت بسته به مناطق مختلف کشور متفاوت است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "گذراندن طرح، شرط ورود 99 درصد فارغ التحصیلان پزشکی به دوره دستیاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گذراندن طرح، شرط ورود 99 درصد فارغ التحصیلان پزشکی به دوره دستیاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید