نگاه جدی باید آینده نگری به والیبال باشد

محمود افشار دوست در مصاحبه با خبرنگاران درباره نتایج تیم والیبال نوجوانان در رقابت های قهرمانی دنیا گفت: ابتدا به تیم و کادرفنی خداقوت و خسته نباشید می گویم. کسب عنوان پنجمی در دنیا مقام بدی نیست هرچند که انتظارات از این تیم بالابود. لیاقت تیم ایران بیش تر بود و باید روی سکو می رفتیم.

نگاه جدی باید آینده نگری به والیبال باشد

دبیر پیشین فدراسیون والیبال تاکید نمود: در رده سنی نوجوانان دو رویکرد وجود دارد. نخست اینکه به دنبال کسب مقام و رتبه باشیم و فقط نتیجه گرایی و روی سکو رفتن مهم باشد بدون اینکه نگاهی به آینده داشته باشیم. من این رویکرد را نمی پسندم. رویکرد دوم این است شرایطی برای تیم نوجوانان ایجاد گردد که در مسابقات آسیایی سهمیه حضور در مسابقات جهانی را به دست آورند و در این رقابت ها حضور داشته باشند.

وی اضافه نمود: در این رویکرد باید هدف اصلی آینده نگری باشد و کسب مدال نیز جزو اهداف باشد اما همه چیز نباشد. نگاه جدی باید آینده نگری به والیبال باشد. تیم برزیل چند سالی است که در رده سنی نوجوانان روی سکو نرفته اما در رده بزرگسالان پیروز است. باید آینده نگر باشیم.

افشار دوست درباره نتیجه تیم ملی والیبال بانوان در مسابقات قهرمانی آسیا نیز گفت: به این تیم نیز خسته نباشید می گویم. چندین ماه در اردوهای ملی و چند تورنمنت حضور داشتند. از سال 91 که در فدراسیون والیبال فعالیت داشتم اردوهای ملی در همه رده های سنی مرتب برگزار و حتی کمپ اختصاصی بانوان افتتاح شد. امکانات اولیه برای برداشتن قدم ها و شکوفایی استعداد ها فراهم شد. اما در بخش بانوان موضوع این است که زمان آغاز به کار بانوان با مردان متفاوت است.

وی ادامه داد: جذب والیبال در بخش بانوان در رده سنی 14-13 سال است و همین کار را سخت می نماید. این بازیکنان در 17 -18 سالگی عضو تیم ملی می شوند و زمان برای کار پایه و آموزش کم است. همچنین مسابقات کمی برایشان برگزار می گردد. اگر شرایطی فراهم می شد که رقابت های مختلفی در رده های سنی برای بانوان برگزار گردد می توان به آینده امیدوار بود. ابتدا باید تیم های باشگاهی خوبی داشته باشیم. بی ثباتی تیم های باشگاهی نه تنها در بخش بانوان بلکه در بخش مردان وجود دارد. باید قوانینی گذاشته گردد تا بتوانیم اسپانسرها را جذب کنیم و در آنصورت برای کسب نتیجه به آینده امیدوار باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "نگاه جدی باید آینده نگری به والیبال باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگاه جدی باید آینده نگری به والیبال باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید