عده ای معتقدند این یونیفرم باید عوض گردد

دوسالانه ها یک یونیفرم است که تا این لحظه همه انجمن های هنری باید از آن یونیفرم استفاده می کردند. اما الان و بعد از چندین دوره برگزاری بسیاری از انجمن ها اعتقاد دارند که این یونیفرم باید عوض و لباسی دوخته گردد که مناسب قواره آن انجمن باشد؛ چرا که ویژگی و ساختار انجمن ها با یکدیگر متفاوت است.

عده ای معتقدند این یونیفرم باید عوض گردد

هادی مظفری ـ مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ـ در گفت وگو با خبرنگاران با تاکید می گوید: ما بسیار موافق برگزاری دوسالانه ها (بینال ها) هستیم، اما نه توسط وزارت ارشاد، بلکه توسط انجمن ها. ما وظیفه حمایتی خود را انجام خواهیم داد. موضع ما برای برگزاری دوسالانه ها صد در صد موافقت با برگزاری است اما بعضی انجمن ها معتقدند دوسالانه باید برگزار گردد و بعضی معتقدند نباید برگزار گردد و کارکرد دوسالانه را باید به چیز دیگری تغییر بدهد. این پیشنهاد خودشان است.

او ادامه می دهد: بی ینال ها یک یونیفرم است که تا این لحظه همه انجمن های هنری باید از آن یونیفرم استفاده می کردند. اما الان و بعد از چندین دوره برگزاری بسیاری از انجمن ها اعتقاد دارند که این یونیفرم باید عوض و لباسی دوخته گردد که مناسب قواره آن انجمن باشد؛ چرا که ویژگی و ساختار انجمن ها با یکدیگر متفاوت است. ما سال جاری پیشنهاد دادیم انجمن هایی که تمایل به برگزاری بی ینال دارند، آن را برگزار نمایند و آن هایی که تمایل ندارند می توانند رویداد جدیدی را با نام انجمن طراحی و به ما اعلام نمایند و ما حمایت می کنیم. مانند رویدادهای سرو نقره ای، 10 روز با عکاسان، شهروند پرتره و...

مدیرکل مرکز تجسمی بیان می نماید: طبق توافقی قرار بوده دوسالانه ها را سال های فرد و زوج برگزار نمایند؛ چون هنر به سمت بینارشته ای رفته، به عنوان مثال هنرمندان نقاشی در بی ینال مجسمه سازی شرکت می نمایند. اگر هر انجمنی آمادگی برگزاری بی ینال در تاریخ و زمان خودش داشته باشد ما تمام و کمال در خدمت آن هستیم. این شائبه ای که مدام در سال های گذشته تکرار و اصرار شده که وزارت ارشاد با برگزاری بی ینال ها مخالف است و یا فجر را جایگزین آن می داند کاملا غیر واقعی است و صحت ندارد.

حمایت یک میلیارد و دویست میلیونی از انجمن ها

مظفری درباره ردیف بودجه ای که برای انجمن های هنری در نظر گرفته شده است و گله سال های قبل آن ها مبنی بر اینکه این بودجه پرداخت نشده، بیان می نماید: سال جاری این رخ داده است. ما پیش بینی کردیم نزدیک به یک میلیارد و دویست میلیون از فعالیت های انجمن ها در سال 97 حمایت کنیم و تفاهمنامه های آن هم اجرا شده است. این مبلغ بین هفت انجمن تقسیم می گردد. حوزه نگارگری و کاریکاتور ساختار تشکیلاتی انجمن ندارند و بنابراین ما امکان مساعدت به آن ها را نداریم.

او شرح می دهد: بخشی بابت کارهای جاری به شکل یاری به آن ها پرداخت شده و بخشی در برابر فعالیت هایی که پیشنهاد کردند، با آن ها تفاهم کردیم و این کار را انجام می دهیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "عده ای معتقدند این یونیفرم باید عوض گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عده ای معتقدند این یونیفرم باید عوض گردد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید