سخنان مشاور سابق ولی عهد ابوظبی درباره تجزیه یمن، جنجالی شد

سخنان مشاور سابق محمد بن زاید ولی عهد ابوظبی درباره تجزیه یمن آن هم در زمانی که امارات بخشی از نیروهای خود را از یمن خارج می نماید، واکنش بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی را به دنبال داشت.

سخنان مشاور سابق ولی عهد ابوظبی درباره تجزیه یمن، جنجالی شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، عبدالخالق عبدالله مشاور سابق محمد بن زاید ولی عهد امارت ابوظبی، یکشنبه شب در صفحه توئیتر خود نوشت: از امروز به بعد هرگز یمن واحد و یکپارچه وجود نخواهد داشت.

این سخن مشاور بن زاید هجمه شدید یمنی ها و حتی مسؤولان دولت یمن را به دنبال داشت و در همین ارتباط مختار الرحبی مشاور وزیر اطلاع رسانی یمن خطاب به عبدالخالق نوشت: هیچ کس؛ نه تو و نه غیر تو حق ندارد درباره سرنوشت ملت یمن تصمیم بگیرد. بگذارید مردم یمن خود درباره سرنوشتشان تصمیم بگیرند.

توکل کرمان فعال یمنی دارنده جایزه صلح نوبل نیز نوشت: یمن به کوری چشم تو و چشم آل زاید و آل سعود یکپارچه و مستقل باقی خواهد ماند.

براء شیبان نیز که خود را مشاور سفارت یمن در لندن معرفی نموده است نوشت: به یاد دارم که اوایل شروع عملیات طوفان قاطعیت در سال 2015 با تو دیدار کردم و تو در آن موقع علاقه مند به وحدت و ثبات یمن بودی نمی فهمم الان چه شده که اصرار داری هر آنچه آن روزها ساخته شده ویران کنی؟

طبق گزارش خبرگزاری آناتولی، محمد الضبیانی روزنامه نگار یمنی نیز با انتقاد شدید از عبدالخالق نوشت: سرزمین دیگران را بر اساس خواسته های بیمارگونه خود تقسیم بندی می نمایند، نفرت، کشتار و پروژه های خرابکاری را در این کشورها به راه می اندازند، شما ناکام ماندید و همه کوشش های غلط شما نیز بی نتیجه بود.

خالد العلوانی دیگر روزنامه نگار یمنی نیز نوشت: آیا قبول می کنید که یمنی ها نیز از تجزیه امارات سخن بگویند؟ یا اینکه چیزی را که برای خود حلال می دانید برای دیگران حرام است؟.

محمد المسوری وکیل حقوقی یمن نیز نوشت: این سخنان نشان می دهد که هدف شما از ورود به ائتلاف عربی چه بود، شما برای احیای مشروعیت نیامده بودید بلکه برای تجزیه یمن آمده بودید.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "سخنان مشاور سابق ولی عهد ابوظبی درباره تجزیه یمن، جنجالی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخنان مشاور سابق ولی عهد ابوظبی درباره تجزیه یمن، جنجالی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید