جزئیات نامه ظریف به موگرینی درباره گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان جزئیات نامه وزیر امور خارجه به مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مورد گام سوم کاهش تعهدات هسته ای ایران ذیل برجام را گفت.

جزئیات نامه ظریف به موگرینی درباره گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سید عباس موسوی سخنگوی وزرات امور خارجه جمهوری اسلامی ایران شامگاه پنج شنبه جزئیات نامه محمدجواد ظریف به فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مورد گام سوم کاهش تعهدات هسته ای جمهوری اسلامی ایران ذیل برجام را بیان کرد.

سید عباس موسوی در این خصوص گفت: دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان روز پنجشنبه 14 شهریور با ارسال نامه ای خطاب به خانم موگرینی نماینده عالی سیاست خارجی و دفاعی اتحادیه اروپا بیان کرد به دلیل تبعات ناشی از خروج آمریکا از برجام و تحمیل مجدد تحریم های آن کشور، و ناتوانی سه کشور اروپایی به اجرای تعهدات خود در برجام و در بیانیه های کمیسیون مشترک، جمهوری اسلامی ایران از امروز تمام تعهدات خود در برجام در حوزه تحقیق و توسعه هسته ای را متوقف می نماید.

موسوی اضافه نمود: در این نامه تاکید شده است که این اقدام دقیقا در راستای حقوق ایران در برجام و به ویژه بر مبنای پاراگراف 36 آن بوده و در پاسخ به نقض گسترده و مستمر برجام طی 16 ماه گذشته صورت می گیرد. جزئیات فنی و عملیاتی توقف تعهدات ایران در حوزه تحقیق و توسعه هسته ای متعاقبا به اطلاع آژانس بین المللی انرژی اتمی خواهد رسید.

به گفته سخنگوی وزارت امور خارجه، در انتها نامه وزیر امور خارجه کشورمان تاکید شده است که جمهوری اسلامی ایران به منظور نشان دادن حسن نیت خود، آمادگی دارد به تبادل نظر با طرف های باقی مانده در برجام در تمام سطوح ادامه داده و در صورت عمل طرف های مقابل به کلیه تعهدات خود در برجام، مجدداً به اجرای کامل برجام برگردد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "جزئیات نامه ظریف به موگرینی درباره گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات نامه ظریف به موگرینی درباره گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید