توزیع و تحویل روزانه 40 هزار کارت سوخت توسط پست

مدیرعامل شرکت ملی پست ایران از توزیع و تحویل روزانه 40 هزار کارت سوخت اطلاع داد و گفت: نقص نشانی و همراه نداشتن مدارک هویتی مالک و کارت خودرو، توزیع کارت سوخت را مشکل نموده است.

توزیع و تحویل روزانه 40 هزار کارت سوخت توسط پست

حسین نعمتی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار مالی ایرنا ادامه داد: با توجه به اینکه هر روز تعداد کارت سوخت جدید یا به اصطلاح نو شماره برای توزیع و تحویل به شرکت پست ارائه می گردد، اکنون بالای یک میلیون کارت سوخت جدید و قدیمی در باجه های پست وجود دارد.

وی اضافه کرد: مسئولیت توزیع کارت سوخت بر عهده شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران است اما با قراردادی که بین این شرکت و پست منعقد شده، پست با عددی توافقی و پایین تر از مرسولات دیگر، توزیع کارت سوخت را انجام می دهد.

نعمتی با بیان اینکه شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی بابت فراوری کارت سوخت هزینه ای 10 هزار تومانی از مردم می گیرند، تاکید نمود: این پول توسط پست اخذ شده و عینا به حساب دولت واریز می گردد.

وی مهمترین دلیل معطلی این تعداد کارت سوخت در باجه های پست را عدم الزام استفاده از کارت سوخت دانست و گفت: از همین رو مردم نیازی به کارت احساس نمی کردند و حاضر به پرداخت 10 هزار تومان و زمان گذاشتن برای دریافت کارت خود نبودند و کارت ها در باجه معطله شرکت پست ماند.

معاون وزیر ارتباطات ادامه داد: از آنجا که هزینه زیادی برای فراوری این کارت ها اجرا شده بود اقدام به ابطال آنها نکردیم اما به دلیل طولانی شدن پروسه توزیع، در اغلب موارد آدرس مالکان تغییر نموده بود اما کوشش کردیم با بروزرسانی اطلاعات، کارت را به دست صاحبان آن برسانیم.

وی اضافه کرد: در کوششیم شرایط را تسهیل کنیم و کارت ها در چرخه توزیع باشد؛ شهروندان نیز می توانند کارت را به وسیله سامانه پست رهگیری نموده و بر اساس آن به باجه و آدرس اعلام شده مراجعه و کارت را دریافت نمایند.

از 20 تیرماه طبق اعلام وزارت نفت، در کلیه صندلی های توزیع بنزین و سوخت در ایران استفاده از کارت سوخت الزامی می گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "توزیع و تحویل روزانه 40 هزار کارت سوخت توسط پست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توزیع و تحویل روزانه 40 هزار کارت سوخت توسط پست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید