تدابیر امنیتی اطراف مساجد نروژ تشدید شد

مقام های نروژ پس از تیراندازی روز گذشته در مسجدی در نروژ، اعلام کردند، تدابیر امنیتی اطراف مساجد را تشدید نموده اند.

تدابیر امنیتی اطراف مساجد نروژ تشدید شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در پی تیراندازی اخیر در مسجدی در نروژ، پلیس این کشور روز یکشنبه گفت، تدابیر امنیتی اطراف مساجد را تشدید نموده است.

روز شنبه بر اثر تیراندازی در مسجد النور شهر باروم نروژ، یک نفر به صورت سطحی مجروح شد. در این حادثه، پلیس توانست فرد مهاجم را پیش از ادامه تیراندازی و آسیب زدن به افراد بیشتر، بازداشت کند. هنوز انگیزه مهاجم معین نیست. پلیس همزمان در حال تحقیق در خصوص قتل یک زن است که گفته می شود از وابستگان این مهاجم است و جسدش دیروز در خانه ای در باروم کشف شد.

به نوشته پایگاه خبری بلومبرگ، در پی این حادثه، اداره ملی پلیس نروژ از نیروهای خود خواسته همزمان با عید قربان برای اطمینان از امنیت مساجد، تدابیر ویژه ای در دستور کار قرار دهند. از این رو، اطراف و داخل مساجد نیروهای پلیس مستقر شده اند؛ هرچند که به گفته مقام های نروژی، تهدید معینی علیه مساجد وجود ندارد.

یوران کالمیر وزیر دادگستری نروژ در این مورد گفته است: ما هر حمله ای به هر مذهبی را به شدت محکوم می کنیم، چه در مسجد چه در کنیسه یا کلیسا. انتظار دارم که پلیس تدابیر لازم را برای اطمینان از اینکه تمام مسلمان ها بتوانند در آرامش و با امنیت عید قربان را جشن بگیرند، در دستور کار قرار دهد.

به نوشته رسانه های نروژی، عامل حمله روز گذشته، در شبکه های اجتماعی از تیراندازی هایی نظیر کشتار اخیر مسلمان ها در مسجدی در شهر کرایست چرچ نیوزیلند و همچنین حمله مرگبار اخیر به گروهی از لاتین تبارها در شهر اِل پاسو حمایت نموده بود.

آخرین حادثه مسلحانه بزرگ نروژ به سال 2011 بازمی شود، زمانی که آندرس برینگ برویک که گرایش های افراطی راستگرایانه داشت، پس از بمبگذاری، ده ها نفر را در اسلو به رگبار بست. در آن حادثه 77 نفر کشته شدند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "تدابیر امنیتی اطراف مساجد نروژ تشدید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تدابیر امنیتی اطراف مساجد نروژ تشدید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید