باکس آفیس؛ فردی مرکوری در صدر و فیلم های بدی که خوب می فروشند

باکس آفیس این هفته سینماها تحت تاثیر فیلم فردی مرکوری، خواننده بزرگ راک و از بنیانگذاران گروه کویین بود. برای اولین بار از اوایل فوریه سه فیلم جدید اکران شدند که هر سه در راس جدول فروش قرار گرفتند. در صدر آنها فیلم حماسه کولی کمپانی فاکس واقع شده است. فیلم با فروش 50 میلیون دلاری آغاز قدرتمندانه ای داشته است و بالاتر از حد انتظارات تحلیلگران ظاهر شد.

باکس آفیس؛ فردی مرکوری در صدر و فیلم های بدی که خوب می فروشند

فیلم فندق شکن و چهار قلمرو کمپانی دیزنی در مقام دوم نهاده شد. به دنبال آن هم فیلم هیچ کس احمق نیست (Nobodys Fool) در مقام سوم جای گرفت.

البته آن طور که گفته می گردد آخر هفته گذشته سینماهای دنیا فقط محدود به فیلم های تازه اکران شده نبود و فیلم های ستاره ای متولد شده است، ونوم و پاکوتاه همه کمتر از 27 درصد افت فروش داشتند. همه این ها باعث شد که مجموع فروش گیشه در سال 2018 به رقم مناسبی برسد.

فیلم حماسه کولی که در صدر جدول واقع شده است به معنای واقعی کلمه پروژه دردسرسازی بود. پروسه به ثمر رسیدن این فیلم هشت سال طول کشید. و حالا از اکرانش روی 4هزار پرده سینما به فروش 50 میلیون دلاری دست پیدا نموده است. یک نکته مهم اینکه مخاطبان فیلم در سینمااسکور به آن امتیاز A را داده اند. 51درصد مخاطبان فیلم را زنان تشکیل داده اند و از میان تماشاگران 78درصد 25 سال به بالا بوده اند.

در بازارهای بین المللی فیلم در انگلستان زودتر اکران شد و در کل در 64 کشور روی پرده رفته است و به فروشی معادل 72.5 میلیون دلار رسیده. انگستان با فروش 26.7 میلیون دلاری پیشتاز است که البته از اول هم می شد حدس اش را زد چون گروه کویین یکی از تاثیرگذارترین گروه های راک بریتانیا در دهه 60 و 70 بوده است. رتبه بعدی از آن فرانسه است که فیلم در آن 7.7 میلیون دلار فروخت.

کارگردان فیلم حماسه کولی برایان سینگر پیش از این کارگردان سری فیلم های مردان ایکس بوده است و فیلم با تمرکز روی زندگی فردی مرکوری داستان گروه کویین را تا زمان کنسرت خیریه سال 1985 روایت می نماید. کنسرتی که در آن فردی مرکوری موفق می گردد همه اعضای گروه و تهیه کننده ها را دور هم جمع کند و خانواده زرتشتی ایرانی تبارش را هم ببیند و البته به آنها اطلاع بدهد که مبتلا به بیماری ایدز است.

منتقدان البته فیلم را چندان دوست نداشتند و به آن امتیاز 49 از 100 را داده اند. منتقد تلگراف گفته است: فیلم در حکم آخرین هورا برای فردی مرکوری است و علیرغم همه نقاط ضعفش حداقل مثل مرکوری تا دقیقه آخر به کوشش اش ادامه می دهد. اما چند اشتباه دارد از جمله اینکه به مرکوری به عنوان یک شومن نزدیک می گردد و نه یک انسان. درنتیجه علیرغم کوششی که دارد تا مخاطبان فردی مرکوری را راضی کند درنهایت به آن صمیمیت نمی رسد. فیلم هفته گذشته در 14 کشور دیگر از جمله ژاپن اکران خواهد شد.

فیلم فندق شکن و چهار قلمرو (The Nutcracker and the Four Realms) با فروش متوسط رو به پایین 20 میلیون دلاری کارش را آغاز کرد. یکی از عوامل اینکه فروش اش کمتر از پیش بینی از آب درآمد البته نقدهای منفی منتقدان بود. فیلم کار مشترک لاسه هالستروم و جو جانستون است. از کارگردان فیلم گرم و دلپذیر شکلات ساخت چنین فیلمی بعید بود. کایرا نایتلی و مورگان فریمن بازیگران اصلی فیلم هستند. فیلم درباره دختر جوانی است که به یک دنیای جادویی منتقل می گردد. جایی که ارتشی از موش ها و سربازهای نان زنجبیلی حضور دارند. از آن فانتزی های خانوادگی ماجراجویانه سبک است. فروش فیلم خارج از مرزهای آمریکا با 12 میلیون دلار در چین بیشتر از بقیه نقاط دنیا بوده است. فیلم 38.5 میلیون دلار از اکران در 45 کشور درآمد داشته است.

مخاطبان در سینمااسکور به فیلم امتیاز B+ داده اند اما از نظر منتقدان آنقدر فیلم ضعیفی بود که حاضر نشدند امتیازی بالاتر از 38 از 100 به آن بدهند. 41درصد مخاطبان هم در سایت روتن تومیتوز از فیلم ابراز نارضایتی کردند.

منتقدان درباره فیلم نوشته اند: فیلم فروتنانه آغاز می گردد و تقریبا قابل قبول هم هست. بیشتر از اینکه به منبع اصلی اقتباس یعنی داستان نوشته هافمن نزدیک باشد به باله چایکوفسکی نزدیک می گردد. اما به تدریج در دام یک اکشن احمقانه فرو می رود. پیچش های داستانی ساده انگارانه دارد.

هیچ کس احمق نیست فیلم کمپانی پارامونت سومین فیلم جدیدی بود که اکران شد و با فروش تقریبی 14 میلیون دلاری در رتبه سوم جدول فروش نهاده شد. کمدی تایلر پری توسط مخاطبان مورد استقبال نهاده شد و به آن در سینمااسکور امتیاز A- دادند. فیلم داستان زنی است که از زندان آزاد می گردد و پیش خواهرش می رود. خیلی زود متوجه می گردد خواهرش به صورت آنلاین با مردی در ارتباط است که آن چیزی نیست که بنظر می رسد.

منتقدان البته می گردد گفت از فیلم متنفر هستند و به آن امتیاز 37 از 100 را داده اند. منتقد مووی نیشن می نویسد: به ندرت جایی از فیلم پیدا می گردد که خنده تان بگیرد. و بازیگران فیلم هم به برند خودشان لطمه زده اند. ریتم فیلم فاجعه است و برخی سکانس ها انگار هیچ وقت قرار نیست تمام بشوند.

فیلم های بعدی جدول همان هایی هستند که هفته های گذشته هم در فهرست پرفروش های حضور داشتند. فیلم بردلی کوپر دارد تبدیل به یکی از پدیده های سال جاری می گردد و همچنان هم خوب می فروشد. فیلم هالووین هم صندلی خودش را در جدول فروش حفظ نموده است.

بنظر می رسد فعلا گیشه سینماها به استثنای فیلم بردلی کوپر در تسخیر فیلم های ضعیف است.

نام فیلم هفته اکران فروش
حماسه کولی (راپسودی کولی) 1 50
فندق شکن و چهار قلمروز 1 20
هیچ کس احمق نیست 1 14
ستاره ای متولد شده است 5 165.6
هالووین 3 150.4
ونوم 5 198.7
پاکوتاه 6 77.5
مور مور2: هالووین جن زده 4 43.8
قاتل شکارچی 2 13
نفرتی که تو می دهی 5 23.5

بیشتر بخوانید: باکس آفیس؛ فعلا فیلم های ترسناک باید دید

منبع: دیجیکالا مگ

به "باکس آفیس؛ فردی مرکوری در صدر و فیلم های بدی که خوب می فروشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باکس آفیس؛ فردی مرکوری در صدر و فیلم های بدی که خوب می فروشند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید