اولیانوف: همکاری ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی ادامه دارد

به گزارش خبرنگاران، میخائیل اولیانوف نماینده دائم روسیه در آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز دوشنبه در پیامی توئیتری نوشت: هیأت ایرانی در وین امروز در گزارشی برای دیپلمات ها خاطرنشان کرد که اقدامات اعلام شده توسط ایران در 8 ماه می امسال میلادی بر همکاری میان ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی تاثیری نخواهد گذاشت.

اولیانوف: همکاری ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی ادامه دارد

شایان ذکر است، سرگئی لاوروف وزیرخارجه روسیه ساعاتی پیش و در جریان دیدار با وانگ یی، وزیر امور خارجه چین که در مسکو برگزار گردید، با دفاع از اقدام اخیر ایران در ارتباط با تعلیق بخشی از تعهدات توافق برجام، تاکید نمود که ایران چنین حقی را در ارتباط با برجام دارا است.

وزیرخارجه روسیه در عین حال اضافه کرد: همچنان که ایران به دیگر تعهدات برجام پای بند خواهد بود، از دیگر شرکای اروپایی انتظار می رود که تضمین ها و اقدامات لازم در ارتباط با برجام را دنبال نمایند.

لازم به ذکر است، چندی پیش و در سالگرد نقض یکجانبه برجام توسط آمریکا بر خلاف قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل، جمهوری اسلامی ایران اعلام نمود که بعضی اقدامات خود در ارتباط با برجام را متوقف نموده و فرصتی 60 روزه به کشورهای باقی مانده در توافق می دهد تا به تعهدات بانکی و اقتصادی خود عمل نمایند.

این در حالی است که در 8 ماه می سال 2018 (18 اردیبهشت ماه سال 1397) دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا خبر خروج یکجانبه واشنگتن از برجام را همراه با نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد اعلام نمود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اولیانوف: همکاری ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولیانوف: همکاری ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید